Лагман – ситна страва народів Середньої Азії (середнє між локшиною з підливою і супом з локшиною) з древньою історією походження, різними варіантами рецептів, способами приготування і подачі. За однією версією рецепт виник у Китаї. По доданню троє голодних подорожніх зустрілися на перехресті. У кожного з них був набір певних продуктів. Змовившись, вони вирішили приготувати одне блюдо на трьох і вийшов лагман.
За іншою, більш вірогідною, створили блюдо уйгури, які жили в Східному Туркестані і дунгани проживають в Киргизії, південному Казахстані і Узбекистані. А назва «лагман» відбулося, як «розтягнуте тісто» від дунганского «люмян» — основний інгредиент страви, домашня тягнутий локшина.
З тих пір рецепт видозмінювався, доповнювався і вдосконалювався. У Середній Азії в кожній місцевості є свої перевірені рецепти. Пропоную приготувати класичний лагман з приготуванням локшини.
Класичний лагман з яловичини з домашньою локшиною
Лагман готується з двох частин — чузмы (локшина) і ваджи (підлива з овочів і м’яса).
Для приготування автентичного лагмана обов’язково приготуйте тянутую круглу локшину. Це самий складний і трудомісткий етап рецепту, але приготувавши його один раз, ви ніколи не повернетеся до варіанту з магазину.
Склад:
- яловичина – 0,5 кг
- солодкий перець – 2 шт.
- помідор – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- цибуля – 1 шт.
- редька – 50 гр.
- часник – 2 зубчики
- пекінська капуста – 150 гр.
- соєвий соус – 35 мл
- рослинне масло – 70 мл
- хмелі-сунелі – 5 гр.
- сухий часник – 2 гр.
- лавровий лист – 1 шт.
- імбир – 2 гр.
- сушений селера – 5 гр.
- яйце – 1 шт.
- борошно – 300 гр.
- вода – 130 мл
- сіль, перець.
Як приготувати локшину для лагмана
Спочатку замішуємо тісто для локшини. Вона готується традиційним способом.
Крок 1. В миску викладемо яйце, сіль, рослинне масло (1 ст. л.) і воду кімнатної температури. Збиваємо.
Крок 2. Додамо просіяне борошно, замішуємо круте тісто. Затягуємо його харчовою плівкою і залишаємо на 15 хвилин.
Крок 3. розкотимо Тісто на посипаній борошном дошці в пласт товщиною 0,8 див.
Крок 4. Наріжемо пласт смужками шириною близько двох сантиметрів.
Крок 5. З смуг формуємо круглі ковбаски.
Крок 6. Плоске блюдо змастимо рослинним маслом, викладемо ковбаски по колу. Змастимо їх рослинною олією, залишимо на півгодини під плівкою.
Крок 7. Кожен джгут розтягнемо, підкручуючи пальцями. Зберемо локшину як пряжу, розтягнемо і кілька разів, розгойдуючи, вдаримо об стіл.
Крок 8. Відваримо локшину в підсоленій воді до моменту спливання. Відкинемо на друшляк і промиємо в проточній воді. Відвар від локшини не виливайте.
Як приготувати підливу з овочів і м’яса
Овочевий набір може змінюватися в залежності від сезону і ваших уподобань. Обов’язковий компонент – редька. Саме вона надає страві незвичайний смак. Можна використовувати білу редьку дайкон або інші види коренеплоду. Крім редьки використовуйте традиційні моркву, цибулю, часник і зелень. Додатково додайте пекінську капусту, солодкий болгарський перець, помідори і томатну пасту.
Крок 9. Пекінську капусту наріжемо довгастими смужками. Редьку подрібнимо тонкими кружечками, помідор і солодкий перець наріжемо середніми кубиками.
Уйгурськая ваджа готується з овочів і м’яса, нарізаний довгими смужками і обсмажується в глибокій тонкостінної сковороді на сильному вогні.
Крок 10. М’ясо розділимо на шматочки вагою близько 10 — 15 грам.
Для м’ясної складової можна використовувати м’ясо баранини або яловичини і навіть курки. Ми вибрали м’який ошийок нестарого бичка, ретельно зачищений від перевіреного продавця.
Крок 11. Морква натремо на тертці, цибулю подрібнити середніми кубиками.
Крок 12. М’ясо з цибулею і морквою обсмажимо в сотейнику. Спочатку розігріваємо рослинне масло, можна в ньому спочатку витопити трохи курдючного сала, утворилися шкварки прибрати. Обсмажуємо м’ясо до рум’яної скоринки, додаємо цибулю і моркву.
Крок 13. Додамо воду, що залишилася від локшини так, щоб він повністю покрив вміст сотейника. Тушкуємо протягом 40 хвилин.
Крок 14. Викладаємо овочі, що залишилися, томатну пасту і спеції.
Крок 15. Вливаємо бульйон, що залишився від локшини, готуємо до м’якості м’яса близько 20 хвилин на повільному вогні. За 5 хвилин до готовності страву солимо і перчимо.
Лагман з яловичини з домашньою локшиною
Для подачі в глибоку тарілку викладемо локшину дрібно нарізані часник і зелень. Заливаємо підливою, подаємо до столу.
Ароматний лагман виглядає апетитно і виходить ситним та смачним. Блюдо досить калорійне і може замінити і перше, і друге на обіді. Доповнити його можна гострим соусом на основі гіркого перцю.
До цього дунганскому лагману подають лазажан — пікантна заправка з натертого часнику з гострим червоним меленим чорним перцем, залитих киплячим рослинним маслом.
Для приготування узбецького ваджи обов’язково використовують картоплю і підливку тушкують у казані. В інших рецептах картопля не додають.
Це класичний рецепт з деякими доповненнями, які завжди присутні в класиці, в залежності від місця його створення. Так що як приготувати лагман, вибирайте. Я зробив саме так.
Успіхів і приємного апетиту!
Як правильно приготувати локшину для лагмана — на відео з youtube
Локшина для лагмана
- Борошно – 500 гр.
- Вода (холодна) – 150 мл
- Яйце – 1 шт.
- Сіль – 1 ч. л.
- Рослинна олія для змащування
Подивіться короткий, лаконічний ролик з приготування домашньої локшини.