Суп з яловичиною — рецепт приготування в домашніх умовах

Привіт дорогі читачі! Сьогодні я вам розповім як приготувати гречаний суп з м’ясом яловичини. Супи вважаються більш легкозасвоюваною їжею, тому в нашій сім’ї без нього нікуди. Варимо такий дуже часто, діти його їдять з великим задоволенням.

Сама гречка (повна назва — гречка посівна) досить корисна крупа, будь хоч у першій страві приготовлена, хоч у другому. У ній багато корисних речовин і кислот, і звичайно ж вітамінів. Вона вважається дієтичним продуктом і рекомендується до вживання людям з проблемами шлунку і кишечника. А дітям, просто необхідна.

Завжди намагаємося варити перше з м’ясом на кісточці. Від неї виходить бульйон наваристим, ароматним. Тільки намагайтеся не втратити накип. Обов’язково знімайте при закипанні, а після додавання картоплі і крупи, піну. Тоді суп виходить з чистим бульйоном.

Можливо вам будуть цікаві наші домашні рецепти перших страв з яловичиною

  • Борщ з яловичиною зі свіжої капусти
  • Рецепт борщу з яловичиною на курячому бульйоні

Рецепт супу з яловичиною і картоплею в домашніх умовах

Сам рецепт досить простий, але результат порадує вас і ваших близьких. Дітки в нашій сім’ї теж не відмовляються від такого супу, їдять із задоволенням і просять добавки. Ну що ж, давайте приступати.

Кількість порцій 10 — 12. Час приготування 2 — 2,5 години.

Харчова цінність на 100 гр.: білки — 2,3 гр., жири — 0,9 гр., вуглеводи — 3,3 гр., калорійність — 30,4 ккал. Розрахунки проведені автоматично, тому можуть трохи відрізнятися.

Нам буде потрібно:

  • Картопля — 6 — 7 шт.
  • М’ясо яловичини (у мене на кості) — 500 гр.
  • Крупа гречана — 100 гр.
  • Морква — 1 шт.
  • Помідори (не тверді) — 1 — 2 шт.
  • Цибуля ріпчаста — 1 гол.
  • Кетчуп томатний (томатна паста) — 1 стіл. ложка
  • Зелень (у мене кріп) — 1 стіл. ложка
  • Сіль, перець, лавровий лист — за смаком.

Приготування супу

Отже, почнемо. Беремо 4-х літрову каструлю, наливаємо в неї воду і ставимо на сильний вогонь. М’ясо ретельно промиваємо (якщо у вас м’ясо на кістці, приділіть особливу увагу дрібним кісточках які утворюються при рубці), відправляємо в каструлю до закипання і закриваємо кришкою.

Як вода закипіла, знімаємо пінку, трохи підсолюємо і залишаємо нудитися на самому повільному вогні. Я переставляю на найменшу конфорку. Якщо м’ясо на кістці, то піни буде досить багато. Тому періодично на початку варіння необхідно додатково знімати пінку. Варимо наше м’ясо з закритою кришкою (інакше весь бульйон википить) протягом 1-1,5 годин.

А поки живе наша яловичина, приступаємо до підготовки овочів. Всі овочі добре промиваємо у воді. Картоплю очищаємо від шкірки, нарізаємо у довільній формі як вам більше подобається. Я ріжу не занадто крупно, так як їдять ще й діти. Відправляємо відстоюватися в холодну воду для того, щоб виділився зайвий крохмаль.

Відставляємо в сторону картоплю і йдемо далі. Морквину очистити, нарізати кружечками, гуртки ріжемо соломкою. При бажанні можете натерти на тертці.

Цибулю очищаємо від лушпиння, споліскують у воді і дрібно кришимо. Також можете цибулю і моркву обсмажити на сковороді з додаванням рослинної олії. Я не обсмажую, так як бульйон завдяки кістки виходить досить жирним. Якщо ще додати масло, буде перебір. Можна припустити (згасити).

Коли м’ясо буде готове (визначаємо по м’якості і відділення від кістки) викладаємо його на тарілку остигати для подальшої обробки. У киплячий бульйон відправляємо промитий картопля (воду злити), цибуля та морква. Після закипання варимо 10 хвилин. Може з’явитися піна, її краще прибрати.

А поки варяться овочі, підготуємо помідори. Моєму, вирізаємо плодоніжку, і нарізаємо невеликими квадратиками. Помідори слід брати м’які, якщо ж м’яких немає, обдайте їх окропом і зніміть жорстку шкірку. А потім і наріжте.

Тепер підготуємо гречку. Необхідну кількість раскидываем на столі і перебираємо від сміття і всіляких забруднень. У мене досить чиста гречка, якщо крупа брудна — краще додатково промити її кілька разів до чистої води.

Очищену гречку і помідори відправляємо в каструлю до овочів. У мене гречка швидко разваривающаяся, для готовність їй досить 7-10 хвилин. При необхідності додаємо в каструлю води і досолює суп по смаку. Варимо не більше 10 хвилин.

Далі обробляємо м’ясо звичним для вас способом, відокремлюємо від кісток і подрібнюємо на волокна або ріжемо ножем на шматочки. Беремо столову ложку кетчупу або томатної пасти і додаємо в суп. Туди ж відправляємо яловичину і перець (можна додати приправи за смаком, у мене суміш перців, для цього достатньо).

Варимо не більше 5-ти хвилин (інакше смак помідорів і кетчупу в супі загубиться). Додаємо лавровий лист і дрібно нарубану зелень. Ми покришити кріп, можна додати петрушку.

Закриваємо кришкою, відразу вимикаємо вогонь. Варити зелень і лавр не потрібно, їх нам необхідно запарити для додання більшого аромату стравам. Наполягаємо 5-10 хвилин.

Дуже смачний, домашній суп з яловичиною

Наш гречаний суп з м’ясом яловичини на кістці і помідорами готовий. При подачі до столу можете додати сметани або майонезу. Приємного вам апетиту!

Спробуйте, дуже вдалий варіант першого страви. У нашій родині подобається всім.