Густе повидло зі сливи на зиму — простий рецепт без кісточок

Доброго всім часу доби!

Сьогодні хочу запропонувати цікавий рецепт приготування смачного повидла зі сливи. У свій час, збираючись готувати сливове повидло, було переглянуто безліч різних варіантів рецептів. В кінці, кінців, на основі їх був обраний досить зручний варіант, який підійде, в першу чергу тим, хто не використовує кухонні прилади або ж не має таких.

роботи він такий же, як і з використанням комбайнів, м’ясорубок і пр. Виходить густе, дуже ароматне і смачне повидло. Спробуйте, все просто — ягода, цукор і більше ніяких добавок.

Отже, почнемо.

Простий рецепт густого повидла зі слив на зиму без кісточок

Зливу, яку ми будемо використовувати для приготування повидла, була зібрана на власній ділянці.

Якщо у вас немає дачі, то ви можете придбати її або у знайомих, або на ринку. У більшості рецептів використовується вода, але тут вона нам не знадобиться.

Інгредієнти:

На 3 кг ягід беремо 2 кг цукру.

Якщо зливу кислувата, то цукру можна додати і трохи більше.

Як зробити повидло зі слив

Першим ділом всю сливу перемываем. Потім відокремлюємо кісточки. Ножем робимо надріз на плоді і витягуємо кісточку.

А далі той самий варіант без використання м’ясорубок. Сливу ми будемо просто перетирати за допомогою друшляка і товкачика. Сенс який? Якщо перетирати сливу через м’ясорубку, то залишки шкірки, яка досить щільна, залишаться в готовому продукті. За допомогою ж перетирання ми позбавимося від шкірки і залишимо тільки м’якоть. Але, що б легше було перетерти ягоди, їх необхідно трохи проварити. Для цього поміщаємо розібрану сливу в каструлю.

Ніякої води доливати не треба. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, після чого вогонь ставимо на мінімум і варимо до пюреобразного стану.

Під час всього процесу проварювання, сливу необхідно помішувати. Після того, як отримали бажане стан, починаємо перетирати сливу. Беремо друшляк, наливаємо порцію і перетираємо товкачиком.

Робимо це до тих пір, поки вся рідина не опиниться в чашці, а в друшляку буде знаходиться тільки шкірка сливи. Її викидаємо, вона нам не потрібна, а рідина виливаємо в іншу велику ємність. В друшляк ж наливаємо наступну порцію. Так перетираємо всю сливу. В результаті отримаємо таку ось рідку масу, в якій не буде шкірки.

Підготовчий етап закінчено, тепер можна приступати безпосередньо до приготування повидла. Зливаємо масу назад в каструлю і засипаємо цукром. Ставимо каструлю на вогонь і при постійному помішуванні варимо на повільному вогні.

Як тільки цукор розчиниться, можна спробувати на смак. Якщо солодощі мало, додаємо необхідну кількість цукру.

що Утворюється знімаємо пінку. Коли повидло закипить, зменшуємо вогонь і варимо поки кількість рідини в ньому не зменшиться. При помішуванні ми визначимо, що повидло стало трохи густіше. Втім, на все піде близько 10-15 хвилин. Поки повидло вариться на повільному вогні, можна простерилізувати підготовлені заздалегідь банки. Найкраще і швидко це робиться в мікрохвильовці. Можна це зробити в духовці або парою на киплячій воді. Як це робиться подивіться тут. Як тільки варіння закінчиться, розливаємо повидло з підготовленим банкам.

З трьох кілограмів ягоди у нас при такому варіанті вийшло рівно шість півлітрових баночок.

Густе, смачне повидло зі слив без кісточок

Переходимо до останнього етапу – закриванню банок. Тут можна вчинити по-різному. Можна закатати, а можна просто закрити поліетиленовими кришками. Але в будь-якому випадку, кришки треба попередньо прокип’ятити.

Після того, як банки закриті, залишаємо їх остигати, а потім прибираємо в темне і прохолодне місце для зберігання.

Відкривати можна або відразу, або ж дочекатися зими і насолоджуватися смачним повидлом з чашкою духмяного чаю, дивлячись на сніг за вікном. А можна приготувати солодкі пиріжки.

Приємного апетиту!