Рецепт маринованих помідорів на зиму, дуже смачних і солодких

Сьогодні хочу запропонувати для вас домашній рецепт засолювання помідорів на зиму. Таким способом ми заготовляємо близько десятка банок і вони дуже швидко летять, ледь дочекавшись новорічного столу. Помідори виходять слабосоленые, смачні з ароматом свіжості.

Приготування просте, так і часу йде не так багато. Головне підібрати однакові за розмірами помідори. Ми готуємо зазвичай 3 розміру — великі, середні і дрібні. Бажано підбирати стиглі з цілою і міцною шкіркою, без вм’ятин і тріщин.

Для цього рецепта краще використовувати свіжий кріп, він надає особливий аромат і свіжість. Тільки часником не варто захоплюватися, максимум два зубчики на 1 літр.

Особливу увагу приділіть підготовці банок. Їх обов’язково потрібно добре промити з содою і простерилізувати, щоб консерви «не вибухнули». Крім цього додаємо аспірин.

Мариновані помідори з часником на зиму в банках

По цьому рецепту помідори виходять молосольные і дуже-дуже смачні, з ароматом свіжості.

Банки у нас 2-х літрові, попередньо їх добре промиваємо, бажано з содою і стерилізуємо. В кінці рецепта, я коротко розповів, як це можна зробити кількома способами.

Ингредиенты

  • Помидоры
  • Укроп
  • Чорний перець горошок
  • перець Запашний горошок
  • Часник
  • Оцет есенція
  • Сіль не йодована (на літр розсолу 1 столова ложка без гірки)
  • Цукор (на літр розсолу 1 столова ложка з гіркою)
  • Аспірин в таблетках (100 мг 1 шт на літр ємкості)

Рецепт приготування дуже смачних помідорів на зиму

Всі приготовані інгредієнти, приступаємо до засолюванні.

Помідори підготовлені на засолку на зиму. Ми їх розділили за розмірами — більш великі з товстою шкіркою, середні, дрібні, вони у нас жовті. Наливаємо в миску воду, викладаємо томати, промиваємо. Розкладаємо на паперові рушники і обсушуємо.

На дно кожної банки укладаємо промитий, обсушенный свіжий кріп. Можна використовувати зі стеблинками, парасольки. Злегка придавлюємо. Кладемо 3-4 горошини запашного перцю і штук 6-7 горошин чорного перцю.

Часник чистимо, бажано з великими зубчиками. 5 штук ріжемо навпіл, розкладаємо поверх кропу.

Тепер укладаємо великі помідори, щільно один до одного. Пустоти заповнюємо середніми і дрібними. У нас вийшло 6 банок.

Поки укладаємо томати, можна закип’ятити воду. У велику каструлю наливаємо 7 літрів холодної чистої води, ставимо на вогонь. Окремо хвилин 5-7 кип’ятимо кришки, якими будемо прикривати банки.

Вода в каструлі закипіла. Зручною кухлем або мірним стаканом заливаємо окріп у всі банки.

Щоб вони не лопнули, краще спочатку залити по 100 грамів на кожну, щоб вони трохи нагрілися.

Наливаємо воду до самого верху. Дістаємо прокипяченые кришки і закриваємо. Залишаємо їх остигати. В звільнилася велику каструлю наливаємо 6 літрів чистої води.

Якщо берете воду з водопроводу, краще її спочатку профільтрувати через побутовий фільтр.

закипілу воду висипаємо 6 столових ложок цукру з гіркою і 6 столових ложок солі без гірки. Розмішуємо, доводимо розсіл знову до кипіння.

Хвилин через 15-20 після затоки, вода в помідорах охолола до температури, коли її вже можна взяти в руки. Знімаємо з кришки банок, їх знову відправляємо в каструльку, де вони гарячкували. Заливаємо їх окропом.

Прикриваємо верх дуршлаком або марлею, можна використовувати спеціальні кришки для зливу. Воду з помідор виливаємо. Вона нам більше не потрібна.

Маринад в каструлі закипів, розливаємо його в банки, не доливаючи буквально 1-2 милиметра. Знову накриваємо кришками, залишаємо на 5 хвилин, щоб вийшли бульбашки повітря.

Знову знімаємо кришки, складаємо їх в окріп. У кожну 2-х літрову банку кидаємо по 2 таблетки аспірину.

Тепер додаємо оцет. При використанні оцтової есенції 70 % — 1/8 чайної ложки на 1 літр ємкості, якщо 25 %, то трохи менше половини чайної ложки. Тобто на 2-х літрову банку наливаємо 1/4 чайної ложки 70 % або не повну чайну ложку 25 % оцту.

Знову накриваємо кришками і закочує їх.

Закриті банки перевертаємо догори дном, накриваємо рушником або щільною тканиною і залишаємо до повного охолодження.

Щоб краще розчинилися таблетки аспірину, можна кожну банку поперевертати в руках разів п’ять і злегка потрясти. Як раз і оцет добре розійдеться по розсолу. Надіньте тільки рукавиці — прихватки, щоб не обпалити руки.

Дуже смачні та солодкі мариновані помідори на зиму з часником

Остиглі помідори можна прибирати на зберігання в льох або прохолодну комору. Пробувати їх можна буде вже через півтора місяці.

Помідори виходять малосольні, ароматні і смачні. З’їдаються практично відразу. Прекрасна закуска, відмінне доповнення до м’яса, риби, картоплі. Красиво будуть виглядати на святковому столі і здивують своїм смаком всіх осіб без винятку.

У нас вони завжди користуються великим успіхом.

Приємного Вам апетиту взимку.

Як простерилізувати банки для маринування помідор на зиму

Перший спосіб — чисті, добре вимиті банки ставимо в розігріту до 150 градусів духовку. Смажимо їх протягом 10 хвилин маленькі і 15 хвилин, великі.

Можна це зробити в мікрохвильовій печі, правда тут не помістяться всі розміри. Стерилізація робиться 3 хвилини на максимальній потужності.

І ще один спосіб, ним ми користуємося завжди. У великій каструлі кип’ятимо воду, зверху кладемо решітку, а на неї ставимо банки. Пором стерилізуємо 10 хвилин до 1 літра, а 2-х і 3-х літрові — 15 і 20 хвилин. Потім ставимо догори дном на рушник, щоб вони охололи і обсохнули.

У продажу є такі дуже зручні пристосування для пропарювання банок. Кладемо на верх каструлі, а в отвір вставляємо шийкою банку. Все дуже просто.

Так що беріть цей рецепт і спробуйте зробити на зиму кілька таких заготовок. Вам дуже сподобаються ці помідорчики. Така чудова закуска прикрасить будь-який святковий стіл.

Якщо у вас є свої додаткові родзинки, поділіться в коментарях.