Зелений горошок консервований на зиму в домашніх умовах

У нашій родині дуже люблять зелений горошок. Ми додаємо його в салати і супи, готуємо з ним омлети, яєчні, використовуємо як гарнір до м’яса і риби. З горошку можна зварити пюре, додати в рагу, запіканку, спекти закусочні оладки і печиво. А який смачний крем для печінкового торта можна приготувати з зеленого горошку, зелені і сметани. Пальчики оближеш!

Звичайно можна купити цю заготовку в супермаркеті. Горошок продається в замороженому і консервованому вигляді, але не завжди продукт відрізняється високою якістю. У замороженому продукті зустрічаються жорсткі або зіпсовані горошини. В банках бувають переварені примірники у каламутному розсолі з отсоединенными шкурками або навпаки жорсткий горох невідповідного сорту або зібраний в кінці літа. Тому, якщо є можливість купити молодий горошок, консервуйте його.

При консервуванні бобових слід дотримуватися деяких правил.

  • Чистота банок і кришок особливо важлива.
  • Горошок перед консервуванням варитися не менше 30 хвилин.
  • Найкраще заготівлю зберігати в погребі чи холодильнику.
  • При плануванні зберігання заготовки при кімнатній температурі обов’язкові заливка маринадом з кислим середовищем – з оцтом або лимонною кислотою, або подвійна стерилізація консервів.
  • Після приготування заготовку слід оглядати протягом тижня. У разі помутніння маринаду – горох викидають.

Зелений горошок на зиму в домашніх умовах з лимонною кислотою

Пропоную вам рецепт приготування горошку з додаванням лимонної кислоти. Смак готового продукту буде відрізнятися від звичного магазинного горошку, він буде з легкою кислинкою трохи гострим. Тому, перш ніж додати маринований горошок традиційний салат «Олів’є» або вінегрет – спробуйте його. У нашій сім’ї люблять салати з маринованою горошком.

Для рецепта вибирайте мозкові сорти молочної стиглості. Стручки повинні бути соковитими, зеленими з непошкодженою шкіркою. Перезріле, сухий горох не підійде для консервації. Рецепт дано їх розрахунку для двох банок об’ємом 330 мл. Отже, приступимо.

Інгредієнти:

  • вода – 500 мл
  • горох (чиста вага) – 430 гр.
  • сіль – 6 гр.
  • цукор – 15 гр.
  • лимонна кислота – 5 гр.

Приготування

Розділимо навпіл стручки (лускаємо), вибираємо горошинки. Перебираємо, видаляємо зіпсовані і червиві екземпляри. Це самий трудомісткий крок у приготуванні заготовки.

Промиваємо горох в проточній воді, викладаємо в каструлю для варива.

Додаємо сіль і цукор.

Вливаємо воду. Закип’ятимо вміст каструлі до кипіння, обов’язково знімемо шум. Вогонь зменшимо до мінімуму і кип’ятимо горох 30 хвилин під кришкою.

Готовий горох відкинемо на сито, розсіл повернемо в каструлю.

Банки вимиємо з содою, простерилизуем протягом 5 хвилин над парою або в мікрохвильовій печі. Кришки прокип’ятимо протягом трьох хвилин. Горох розкладемо по банкам. Повинно бути заповнено приблизно дві третини обсягу банки.

В розсіл додамо лимонну кислоту, закип’ятимо його.

Заллємо банки киплячим розсолом. Банки повинні бути заповнені до плічок. При необхідності можна додати окропу з чайника. Закриємо банки кришками (нещільно). На дно каструлі для стерилізації викладемо м’яку серветку, складену в чотири рази. Встановимо банки, заллємо в каструлю гарячу воду так, щоб вона доходила до плічок банки. Стерилізуємо заготовки 15 хвилин.

Щільно закрутимо кришки, банки перевіримо на герметичність. Горошок укутаем і залишимо на 12 годин.

Консервований зелений горошок на зиму

Виходить дуже красиво. Сам горошок яскраво-зеленого кольору.

Зберігаємо заготовку при кімнатній температурі або прохолодному місці (в льосі або підвалі) протягом одного року. Горошок виходить м’яким, ароматним, з яскравим кольором. У заготівлі прозорий розсіл, який можна використовувати для приготування веганского майонезу.

І ще два домашні рецепти заготівлі зеленого гороху на зиму.

Консервований зелений горошок на зиму в домашніх умовах з оцтом

Інгредієнти з розрахунку на банку 0,5 л:

  • Зелений горошок
  • Сіль — 1 чайна ложка
  • Цукор — 1 чайна ложка
  • Оцет — 1 столова ложка

Приготування:

Крок 1. Зелений горошок викладаємо в каструлю. Заливаємо холодною водою, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, варимо 20 хвилин.

Крок 2. Зливаємо воду через друшляк. Закладаємо горошок в чисті півлітрові банки до плічок.

Крок 3. Заливаємо столову ложку оцту і заповнюємо банку киплячою водою до самого верху.

Крок 4. У каструлю, на дно кладемо рушник. Ставимо банку з горошком, накриваємо кришкою.

Крок 5. Заливаємо окропом по плічка, ставимо на плиту, кип’ятимо 15 хвилин.

Крок 6. Закатуємо кришкою, ставимо догори дном, закутуємо і залишаємо до повного охолодження.

Зелений горошок на зиму, рецепт в домашніх умовах без стерилізації

Горошок — низькокалорійний продукт, в 100 грамах всього 44 ккал.

Цей рецепт стерилізації. Розповім мій спосіб обробки банок і кришок без стерилізації і кип’ятіння. За цим методом банки не вибухають і відмінно стоять до весни в квартирі. Перевірено.

Інгредієнти для заливки з розрахунку на 1 літр води :

  • цукрового піску — 1 ст. л.
  • солі — 1 ст. л.
  • оцту ( 9 %) — 1 ст. л.
  • декілька кристаликів лимонної кислоти

Приготування:

1. Очистити горошок з стручків, промити в холодній воді і відварити у воді протягом 15-20 хвилин, в залежності від стиглості.

2. Простерилізувати банки. Є відмінний спосіб — спочатку промити з содою. Налити 40 грамів чистого спирту, закрити кришкою і струшуючи банку, обполоснути всі стінки банки. Спирт злити, дати трохи постояти, щоб повністю випарувався. Якщо спирту немає, то скористайтеся звичайним для вас способом. Як швидко стерилізувати прочитайте тут.

3. Відкинути зварений горошок на друшляк, розкласти по банках, закрити кришками.

4. Приготувати маринад. Налити в каструлю воду. З розрахунку на 1 літр насипати по столовій ложці цукру, солі і декілька кристаликів лимонної кислоти. Довести до кипіння, налити ложку оцту.

5. Залити маринад в банки, закатати кришками. Поставити догори дном, укутати і залишити до повного охолодження.

Через добу заготовки можна прибирати у прохолодне місце.

Лимонна кислота не дозволить горошку темніти в процесі зберігання. І обов’язково пробуйте заливку на смак, можливо потрібно зробити солодше, кисліше або соленее.

Вдалих заготовок!