Паштет з курячої печінки в домашніх умовах — 3 рецепта

Паштет з курячої печінки легко приготувати в домашніх умовах. Ця закуска з легкістю виручить господиню в будні, а також допоможе урізноманітнити святковий стіл. У нас в родині люблять бутерброди з печінковим паштетом на сніданок, так і протягом дня виходить швидкий і ситний перекус з гарячим чаєм.

Користь курячої печінки можна присвятити окрему статтю, але головне, що слід знати, що вона однаково корисна чоловікам і жінкам, а дітям рекомендують вживати з 3 років. Фахівці радять знизити споживання печінки людям з високим холестерином, нирковими захворюваннями, виразковою хворобою, людям похилого віку. Це пов’язано з навантаженням на печінку людини. Відомий факт, що куряча печінка засвоюється набагато легше, ніж яловича або свиняча.

Паштет з курячої печінки в домашніх умовах з морквою і цибулею

насправді приготувати паштет з курячої печінки не складно. В домашніх умовах Вам потрібно мінімальний набір свіжих продуктів, сковорода і Ваше велике бажання. Даний рецепт, мабуть класика приготування печінкового паштету, завжди смачна і така бажана закуска на столі.

Вам будуть потрібні:

  • 300 гр. курячої печінки
  • 1 шт. цибулі ріпчастої
  • 1 шт. моркви свіжої
  • 100 гр. свіжого сала
  • 70 гр. масла вершкового
  • сіль, перець за смаком

Спосіб приготування:

Готуємо інгредієнти, для цього необхідно цибулю і моркву очистити і добре промити.

Печінка теж промити проточною водою, дати добре їй стекти, порізати на середні шматочки, зрізуючи плівки.

Далі, сало нарізати невеликими середніми шматочками, цибулю нашаткувати півкільцями, а моркву за Вашим бажанням — полукружками або соломкою.

Сало покласти на прогріту сковороду, коли воно почне танути, додати цибулю і моркву, обсмажити все до золотистого кольору.

Якщо Ви використовуєте вже солоне сало, то печінка варто солити з обережністю, солі потрібно зовсім небагато.

Далі викладаємо в сковороду шматочки курячої печінки.

Додати сіль і перець за смаком, перемішати і обсмажити 7-10 хвилин.

Готовність печінки можна перевірити, розрізавши великий шматочок ножем — світло-коричневий колір говорить про її готовність.

В кінці приготування додати шматочок вершкового масла.

Зняти сковороду з вогню, дати обсмаженої печінки з овочами трохи охолонути.

Викласти приготовану печінка в блендер або м’ясорубку, розтерти до однорідності. Маса повинна бути пастоподібної.

Скласти готовий паштет в контейнер з кришкою або сформувати з нього щільну ковбаску. Загорнути його у харчову плівку або пакет, відправити в холодильник охолоджуватися.

За бажанням при подачі можна прикрасити зеленню і майонезом.

Приємного апетиту!

Курячий паштет з курячої печінки з вершковим маслом

За цим рецептом, паштет з курячої печінки виходить особливо ніжним і смачним. Спробуйте його приготувати, порадуйте своїх гостей і домочадців чудовою закускою.

Секрет ніжності цього паштету в тому, що він приготований більшою мірою гасінням печінки з овочами під кришкою у власному соку. За рахунок цього зберігається багато вологи у кінцевому продукті.

Вам будуть потрібні:

  • 500 гр. курячої печінки
  • 2 шт. ріпчастої цибулі
  • 1 шт. свіжої моркви
  • 200 гр. вершкового масла
  • сіль, перець за смаком
  • 50 гр. рослинного масла

Спосіб приготування:

Отже приступаємо до готування.

Печінку промиваємо, даємо добре стекти, ріжемо на великі шматки.

Добре прогріваємо сковороду на середньому вогні, наливаємо олію.

Викладаємо в масло шматки печінки, розподіляємо її по всій поверхні сковороди лопаткою і накриваємо кришкою на 5 хвилин.

Поки гаситься основа паштету, миємо, чистимо моркву. Ріжемо тонкими кружальцями або половинками, а очищений цибулю ріжемо тонкою соломкою.

Тепер солимо і перчимо за смаком печінку, перемішуємо рівномірно. Додаємо в сковороду цибулю з морквою, ще раз перемішуємо, накриваємо кришкою і тушкуємо ще 7 хвилин.

Щоб перевірити готовність печінка з овочами, орієнтуйтеся на м’якості моркви.

Щоб печінка перестала піддаватися тепловій обробці, перекладаємо її в окремий посуд, додаємо 100 грам вершкового масла. Інше масло, на час покласти в морозилку до повного заморожування.

Перекладаємо печінку з овочами в міксер разом з рідиною після гасіння, подрібнюємо до однорідності, повністю охолодити.

Готуємо дошку для формування рулетів з паштету і вершкового масла. Накриваємо її харчовою плівкою, розміром більше дошки.

Частина паштету викладаємо на дошку з плівкою, лопаткою розмазуємо шаром, товщиною 1,5-2 див. Заморожене вершкове масло ріжемо довгими брусочками, розкладаємо посередині.

Піднімаємо на плівці одну половину і накриваємо вершкове масло частиною паштету, знімаємо плівку. Закриваємо рулет іншою частиною паштету, загорнути його в плівку, скручуємо краю.

З усієї маси паштету вийде 3-4 рулету, перекладаємо їх у холод на 3-4 години, а краще на всю ніч до повного застигання. Вранці до сніданку ріжемо пластиками, прикрашаємо зеленню, нарізаною зеленою цибулею.

Приємного апетиту!

Паштет з курячої печінки в домашніх умовах, покроковий рецепт з морквою і цибулею

На 100 грамів готової закуски — Калорії — 218.6 ккал. Білки — 10.9 гр. Жири — 18.7 гр. Вуглеводи — 1.7 гр. Дані розраховані автоматично, тому можуть відрізнятися.

Інгредієнти

  • Куряча печінка — 850 гр.
  • цибуля Ріпчаста — 1 велика головка
  • Морква — 1 шт.
  • масло — 150 гр.
  • Масло рослинне
  • Приправа (сіль, перець)

Приготування

  • Очищену цибулину нарізати кубиками або півкільцями.
  • Обсмажуємо цибулю в розпеченому маслі на сковороді до прозорості.
  • Додаємо в сковороду моркву, натерту на крупній тертці. Обсмажити до м’якості.
  • Додати промиту курячу печінку. Обсмажити 2-3 хвилини.
  • Накрити кришкою, тушкувати 10-12 хвилин.
  • Додати сіль, перець, приправи, готувати ще 2-3 хвилини.
  • Перекласти готову, остиглу масу в блендер. Подрібнити до однорідності.
  • Додати нарізане розм’якшене масло. Подрібнити до стану паштету.
  • Паштет перекласти в сковороду, прогріти 2-3 хвилини, перемішуючи.
  • Перекласти в миску, дати охолонути.

Якщо вирішили приготувати за цим рецептом, то ось посилання на докладний опис курячого паштету.

Як вибрати курячу печінку для паштету

Є кілька важливих моментів приготування печінкового паштету, якими хотілося б поділитися. На початку хотілося б сказати, якщо ви хочете порадувати вдалою закускою, то варто вибирати для приготування тільки якісні продукти. Печінка неодмінно повинна бути максимально свіжою. У вас може не вийти такого ефекту із замороженого продукту. Тому використовуйте охолоджену.

Особливу увагу варто приділити кольору, щільності і запаху субпродукту. Свіжа печінка курки повинна бути гладкою, щільною, блискучою і мати рівний коричневий колір. Світлий і нерівний колір свідчить про те, що продукт переморожен. Наявність жовтизни — про зіткненні курячої печінки з невдалим жовчним міхуром.

Інший важливий момент на мій погляд — це техніка і час приготування субпродукту. Куряча печінка дуже ніжна за своєю текстурою, а отже не потребує тривалої теплової обробки, на мій погляд. При тривалій обжарке і гасінні буде змінюватися смак і соковитість.

Важливо зберегти користь продукту, всі його поживні речовини: вітаміни і амінокислоти. Відомо, що тривала просмаження збільшує калорійність курячої печінки. Тому раджу більше гасити продукт під кришкою на помірному вогні з додаванням невеликої кількості води.

Посуд має бути з товстим дном, щоб добре нагрівалася і підтримувалася рівна температура. Все це позитивно позначиться на смаку і якості готової закуски у вашому виконанні.

Приємного Вам апетиту!