Малосольна червона риба в домашніх умовах, швидкий рецепт

Привіт усім читачам мого блогу! Сьогодні хочу розповісти про закуски з малосольною червоної риби. З місяць тому мене пригостили, запропонували спробувати слабосолону кету домашньої засолювання. З’їли за один день. Я попросив рецепт приготування, і ось, що називається «підсів» на цю закуску.

Готувати її можна з будь-якої червоної риби, загону лососевих — сьомги, кети, кижуча, форелі, горбуші. Смак закуски виходить схожим. Правда все ж можна відрізнити, наприклад, горбушу від сьомги або кети. У горбуші м’ясо не таке ніжне і більш сухе. Лососева риба відрізняється тільки зовнішнім виглядом, розмірами і ніжністю м’яса.

Я вже чотири рази приготував таку кету. Як тільки закінчується, солю нову порцію. Завжди стоїть у холодильнику баночка з такою рибою, її можна їсти навіть без хліба. Дуже подобається на сніданок. Роблю бутерброд — беру Дарницький хліб, розкладаю шматочки кети, цибулька, укропчик і з солодким чаєм, просто Смак! Благо нещодавно придбав цілу упаковку свіжозамороженої Нижнеамурской кети.

Цей швидкий рецепт від камчатських рибалок. Час засолювання всього 4 години, але я тримаю трохи довше — 5 годин. І так приступимо до приготування закуски з червоної риби.

Рецепт малосольною червоної риби в домашніх умовах

Ось такий сніданок, хіба це не чудово! На святковому столі вона теж буде як не можна до речі!

Інгредієнти

  • Свіжа кета
  • Цукор — 1 склянка
  • Сіль — 1 склянку
  • Масло рослинне нерафіноване
  • Цибуля червоний — 2 середніх головки
  • Кріп свіжий — 3 гілочки

Приналежності

  • Дерев’яна обробна дошка
  • Гострий ніж
  • Паперові рушники
  • Пластикові контейнери

Малосольна червона риба швидкого приготування

Спочатку розморожуємо рибу при кімнатній температурі. Я кладу тушку у великий пакет і залишаю її на ніч на кухні.

Для прискорення розморожування не раджу робити це в холодній воді. М’ясо стане дуже м’яким і буде погано нарезаться.

Що ще хочу сказати — для цього рецепта використовуйте тільки заморожену рибу. Якщо у вас свіжа, охолоджена, її обов’язково потрібно буде проморозити в морозилці 2-3 дні. Нарізати великими шматками і відправити в холодильник.

Використовуючи свіжий лосось, солити його доведеться 13-14 діб. Практично у всій рибі і в тому числі лососеві в м’ясі присутні гельмиты (яйця глистів). Вбити їх можна гарячої обробки (варіння, смаження) або глибоким заморожуванням.

Як правило, риба в наших магазинах продається в замороженому вигляді, тому можна сміливо використовувати для нашої закуски.

У моєму варіанті риба вже потрошені, якщо у вас ціла, то після розморожування, потрібно взрезать очеревину і видалити всі нутрощі. З них, звичайно, обов’язково відокремити молочко або якщо попалася самка, ікру. Молоки смачні обсмажені, а ікру можна швидко посолити, але це вже інший рецепт і я його тут не буду розглядати.

Розморожену кету обполіскуємо в холодній воді, даємо хвилин 20-30 стекти. Краще всього це зробити підвісивши за хвіст, на невеликим тазиком. Після цього промокнути зовні і всередині паперовими рушниками.

Починаємо обробляти тушку — відрізаємо хвіст, плавники і голову.

Все що обрізали: голова, хвіст, плавники підуть на рибний суп. Такий рецепт я розповідав у статті «Рибний суп з голови і хвоста«. Голову відразу розрізаю за вздовж на 2 частини, щоб потім було зручно варити, видаляють зябра.

Тепер розрізаємо тушку на кілька шматків, приблизно по 5-8 сантиметрів.

Щоб легко було різати і не зам’яти м’ясо, ніж повинен бути гострим. Перед початком, обов’язково нагострив.

Ще раз промаківающімі шматки паперовим рушником. Розкриваємо очеревину і акуратно вирізаємо хребетну кістку (відокремлюємо філе). Шкіру знімати не треба.

Після цього зрізаємо реберні кістки. Всі обрізки можна разом з головою і хвостом скласти в пакет і відправити в морозилку, чекати свого часу. Коли будете варити суп, після закипання кістки можна буде витягнути, зрізати з них залишилися шматочки м’яса і викинути.

Оброблені шматки викладаємо в миски, даємо трохи постояти. Якщо десь залишилися кісточки, видаляємо їх пінцетом.

Якщо виступить волога, її краще ще раз видалити серветками.

Як засолити червону рибу, щоб вийшла малосольна

Зазвичай я беру 200-грамовий стакан і в чашці змішую 1:1 цукор з харчовою сіллю, краще не йодованої. Такої кількості зазвичай вистачає на 2 рибини.

Дуже ретельно перемішуємо сіль з цукром, якщо є шматочки, їх подрібнюємо пальцями.

В невеликому тазику або великій мисці, де будемо солити кету, дно засипаємо тонким шаром суміші солі і цукру.

Викладаємо шматки риби, пересипаючи кожен шар сумішшю.

Як розкладати шматки не принципово. Я іноді роблю м’ясом вгору, іноді шкірою вгору. Ось останній шар краще викласти шкірою вгору.

Зверху присипаємо сіллю з цукром, закриваємо тарілкою, а зверху ставимо гніт. Я використовую трьох літрову банку з водою.

Зверху накриваємо чистим рушником і відставляємо на 5 годин. За цей час риба дасть свій сік і всі шматочки будуть в тузлуці.

Через 4,5-5 годин прибираємо гніт. Обережно зливаємо тузлук. Під струменем холодної води обполіскуємо шматки, змиваємо не прочинені сіль. Я після промивання розставляю шматки на ребро в друшляк і даю 20-30 хвилин стекти воді.

Після того, як риба злегка підсохне, приступаємо до нарізки. Ріжемо тонкими скибочками і відокремлюємо від шкіри.

Для подальшого приготування готую два пластикового контейнера. В одному роблю кету з цибулею, а в іншому з цибулею і кропом.

На дно наливаю трохи рослинного нерафінованої олії, шаром близько 0,5 див.

Нарізані шматочки розкладаю рівними шарами.

Коли заповнені контейнери або риба закінчилася, підливаю ще масла, але не самого верху. Ложкою злегка придавлюю шари, щоб вони вкрилися заливкою.

Тепер червоний цибулю чистимо, у мене зазвичай йде на контейнер одна невелика цибулина. Ріжемо тонкими півкільцями. Мені подобається саме червоний, а ви можете зробити зі звичайним ріпчастою або білим.

Розкладаємо півкільця зверху на рибу, Дуже дрібно нарізаємо 2-3 гілочки свіжого кропу, посипаємо зверху. Ложкою злегка обминаємо, щоб всі змочити масла, при необхідності, його трохи долити.

Малосольна червона риба — смачно і швидко

Ось у такому вигляді заповнені контейнери. Закриваємо кришкою і ставимо в холодильник годин на 10-12. Я зазвичай знімаю пробу на багато раніше. Чудова Закуска. Риба виходить ніжна з злегка солодко-солоним смаком, цибулевим і кроповим ароматом.

Можна зверху покласти ще лавровий лист, але я цього не роблю. Хоча, я так розумію, кому-то сподобається з додаванням запашного або гострого перцю горошком, але це нюанси, які використовує кожен сам для себе.

Це простий, швидкий рецепт, який зможе зробити і не кулінар, саме, мабуть, складне тут, це гарно почистити і порізати рибу на шматочки. Спробуйте обов’язково. Це вибуховий смак! Приємного апетиту!