Настала пора кульбаб. Простий, але красивий квітка килимом покриває молоду яскраву зелень і радує око. Вважається бур’яном, але мені подобається, коли в кінці весни, біля будинку з’являються цілі жовті острівці.
Кожен рік обов’язково збираю кульбаби, варимо варення і ставлю вино. Варення з квіток виходить не тільки смачним, але воно ще й дуже корисне. Його можна варити з цілих квіток або пелюсток. В цей раз розповім рецепт приготування з цілих кульбаб.
Виходить чудовий десерт до чаю — солодкий, ароматний, желейний, а головне смачний і лікувальний.
Рецепт приготування варення з кульбаб на 200 штук з лимоном
Я збирав квітки кульбаби відразу для приготування варення і вина. Вийшло зібраного матеріалу багато, тому варення вирішили зварити більше. Всі інгредієнти збільшив удвічі — кількість квіток 400 штук.
При використанні 200 кульбаб, вихід варення виходить близько 1,2 літра.
Інгредієнти
- Квіти кульбаби — 200 шт.
- Вода — 0,5 л
- Лимон — 1 шт.
- Цукор — 0,750 кг
Приготування
Перебираємо квітки, прибираємо попалися мусоринки, траву. Суцвіття до цього часу можуть закритися, нічого страшного в цьому немає.
Промиваємо в глибокій мисці на 2-3 рази у холодній воді.
Зливаємо кульбаби через друшляк, залишаємо хвилин на 10, щоб добре стекла вода.
Лимон миємо, ріжемо невеликими шматочками.
В каструлю викладаємо промиті квітки, нарізані лимони, заливаємо холодною водою.
Ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь до мінімуму і варимо, помішуючи, ще 10 хвилин. Закриваємо кришкою, залишаємо настоюватися на добу.
Минуло 24 години, можна настій зливати.
Перекладаємо квітки в марлю, віджимаємо масу.
Виходить жовто-коричневий настій.
Висипаємо півтора кілограма цукру у відвар (у мене всі інгредієнти збільшені в 2 рази). Дерев’яною лопаткою розмішуємо масу до тих пір, поки цукор не розчиниться повністю.
Виливаємо в каструлю, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння.
Після закипання зменшуємо вогонь. Постійно помішуючи, варимо 30 хвилин.
Варення, по мірі прогрівання, почне густіти.
По закінченні варіння воно вийде як рідкий мед. Буде стікати з ложки тонкою цівкою. Даємо повністю охолонути, консистенція стане ще густіше. Розливаємо в чисті банки і ставимо в холодильник.
Варення з кульбаб з лимоном
У мене, виходячи з узятих пропорцій, вийшло 2,450 літра. Варення на пробу виявилося відмінне, коли воно постоїть у холодильнику, стає желейным.
Вона покращує обмін речовин, сприятливо діє на суглоби, печінку. Гарний загальнозміцнюючий засіб.
Щоб вийшло не тільки смачне варення з кульбаб, але і корисне, потрібно знати кілька секретів.
Збирати квітки потрібно за містом, подалі від доріг і промислових підприємств, в крайньому випадку на галявинах у паркових зонах.
Вибирати тільки великі, яскраво-жовті суцвіття, відривати без стебла, під самий квітка.
Варити можна як з цілих суцвіть, так і з пелюсток, принцип приготування однаковий, змінюється лише склад добавок. Крім лимонів, можна додати апельсин, груші або яблука. Доброю добавкою буде кілька листочків м’яти.
Ось такий дивний цей кульбаба. Хоча інколи ми намагаємося його викорчувати зі своїх дачних ділянок, прибрати цей бур’ян. Але це справжній дар природи для людей, що використовують у кулінарії, медицині, косметології. Про його користь я розповідав у своєму блозі «Скарбничка мудрості» у статті Кульбаба, лікувальні властивості та протипоказання.