В яскравий, сонячний день, ви вирішили посмажити шашлик на мангалі. Це самий смачний ні з чим не порівнянний варіант, приготування з димком. Найпоширеніший рецепт зі свинячого м’яса. Шашлик виходить м’яким, соковитим, ароматним.
Для приготування потрібно вибирати м’ясо без сала, краще всього шийку, внутрішня частина окосту, вирізка. З тонкими жировими прошарками, вони дають соковитість і м’якість. А головне — воно повинно бути свіжим, не використовуйте заморожену свинину. Смажене парне м’ясо набагато смачніше і соковитіше, ніж шашлик зі старого, перемороженного. При використанні пісного м’яса, без жирових прошарків, додайте трохи рослинного масла (кукурудзяна, соняшникова, оливкова).
Якщо у вас свіжіше, парне м’ясо, можна обійтися без оцту, який часто застосовують для розм’якшення волокон. Використовуйте в якості маринаду для свинини сік грейпфрута, лимона, апельсина, мандарина або помело. Ви з допомогою цих соків, зможете приготувати приголомшливий шашлик. Органічні кислоти, що входять до складу кислого фрешу, швидко розщеплюють поперечні м’ясні волокна, надають шматочках особливий екзотичний смак і незабутній аромат.
Отже приступаємо до приготування відмінного шашлику, ну і звичайно, закуски до нього, без якої ніяк не обійтися. Смачний гарнір, це обов’язковий додаток в такому блюді.
Соковитий шашлик зі свинини з смачним маринадом на мангалі
Інгредієнти для шашлику (4-5 порцій):
- вирізка з шийної або задньої частини свинини – 1,5 кг
- мікс (сік) з улюблених цитрусових фруктів – 1 склянку
- соєвий соус – 2 ст. л.
- пісне масло – 15-20 мл
- суміш прянощів для шашлику – 30-40 гр
- сіль поварена – 1-2 ч. л.
- цибуля ріпчаста (за бажанням) – 2 головки.
Як замаринувати шашлик зі свинини смачно
Нарізати промите під холодною водою м’ясо кубиками, середньої величини 2,5-3 див. Різати бажано поперек волокон. Попередньо, зрізати плівки. Шматки повинні бути цілими і однакової величини, щоб не вийшло так, що одні шматочки ще не готові, а інші вже починають підгоряти.
Всипати в м’ясо пакет готових прянощів, сіль, додати нарізаний, великими кільцями чи півкільцями цибулю, ретельно перемішати. Якщо під рукою немає готової суміші використовуйте приправи, які у вас є, або просто мелений чорний перець. Тільки тоді раджу взяти горошком і подрібнити через млинок або в ступці, він більш ароматний.
Додати в майбутній шашлик цитрусовий сік. У мене апельсини, мікс робив через соковижималку. З її допомогою більш якісніше виходить. Налити дві ложки соєвого соусу, рослинну олію і ще раз добре перемішати м’ясо руками, щоб воно повністю було смочено маринадом.
Можна спочатку приготувати маринад повністю, перемішавши приправи з рідкими інгредієнтами, а потім залити м’ясо.
Поставити м’ясо під прес в холодильник на 2-3 години. Якщо час дозволяє, потримайте довше. Як преса можна використати банку з водою.
В мангалі розпалити вогонь, приготувати жаркі вуглини. Використовувати найкраще дрова листяних порід, а ідеально плодових — яблуня, груша.
Нанизати порційні шматочки на шампури, наколювати краще поперек волокон. Кільця цибулі наколювати між шматками м’яса, а півкільця окремо можна обсмажити в соняшниковій олії на розпеченій сковороді, додавши до соусу, домашній рецепт якого, пропоную нижче.
Розкласти шампури на мангал. Обов’язково пригасите залишилися язики полум’я, потрібно готувати на тліючих вугіллях, а не на вогні. Періодично перевертаючи шампури обсмажити шашлик з усіх боків до утворення золотистої скоринки. У процесі смаження поливати м’ясо залишками маринаду.
Для визначення готовності надріжте 1 шматочок, м’ясо повинно бути світлим і не виділятися рідина.
Цей же маринад можна сміливо використовувати для пом’якшення стейків і відбивних зі свинини, баранини, телятини, яловичини, а також порціонних шматочків курки або індички. Я замаринував ще шматочки курки і на решітці посмажив. Можна приступати їжі.
Шашлик виходить дуже смачний, м’який і соковитий. Подаємо його різними гарнірами і соусами.
подати до смачного свинячого шашлику
Подають шашлик, приготований за описаним простому рецепту овочевий з нарізкою і листової зеленню.
Свіжі помідори, огірки крупно нарізати.
Можна дістати з льоху мариновані овочі — помідори, огірки, кабачки.
Відмінно підійде квашена капуста, заправлена рослинним маслом.
До смаженого на розжареному вугіллі м’яса відмінно підходять овочі та гриби, приготовлені на мангалі або барбекю. Пластинки змазані рослинним маслом і злегка присоленных печериць, солодкого перцю, кабачків, баклажанів обсмажують, розклавши між шарами решітки гриль.
як гарнір до шашлику, маринованному в цитрусовому фреше, підійдуть будь-які страви з картоплі, а також відварений рис або паста. А підкреслити і повністю розкрити смак м’яса допоможуть готові кисло-солодкі соуси: «Тайський», «Китайська», «Папричи», і Heinz», « AROY-D» тощо
Пропоную рецепт домашнього соусу до такого прекрасного шашлику з свинини
Не менш смачний і самостійно приготований кисло-солодкий соус на основі білого вина, імбирного кореня, фруктового соку та яблучного оцту.
Інгредієнти:
- цибуля ріпчаста – 2 шт.
- часник – 2 зубчики
- імбирний корінь товстий корінець довжиною близько 5 см
- соняшникова або кукурудзяна олія – 30 мл
- соус соєвий класичний або з добавками – 30 мл
- столове біле вино – 30 мл
- натуральний яблучний оцет – 15 мл
- кетчуп або томатний соус, наприклад, «Краснодарський» – 3 ст. л.
- цукор коричневий – 2 ст. л.
- сік з кислих фруктів (апельсин, яблуко, мандарин) – 130 мл
- крохмаль картопляний – 1 ст. л.
- вода питна – 30 мл
Приготування:
- Цибулю, нарізану півкільцями, дрібно порізаний часник і корінь імбиру (можна натерти на крупній тертці), обсмажити в розпеченому рослинному маслі протягом 2 хвилин. Сюди ж можна додати, що залишився лук від маринаду.
- Змішати в емальованій каструлі 3 ложки томатного соусу, 30 мл соєвого, фруктовий сік, 2 ложки коричневого цукру, біле вино і яблучний оцет, поставити на вогонь.
- Додати в рідину обсмажені коренеплоди, перемішати і довести до кипіння на малому вогні.
- Окремо з’єднати в невеликій чашці крохмаль з водою.
- Продовжуючи варити на малому вогні соус, влити розчинений крохмаль в масу тонкою цівкою. Постійно помішувати суміш дерев’яною лопаткою або ложкою.
- Продовжувати варіння соусу, поки маса не досягне необхідної густої консистенції.
- Щоб отримати однорідний соус, його можна процідити, прибравши шматочки цибулі, імбирного кореня і часнику.
- Подавати кисло-солодкий соус до смаженої свинини, виливши його в красивий соусник.
З таким соусом можна просто окремо подавати свинячий шашлик.
Сідаємо за стіл і насолоджуємося смаком приготованого обіду. Всі будуть ситі, задоволені і скажуть велике спасибі.
Приємного вам апетиту!