Ечпочмак по-татарськи з мясом і картоплею в домашніх умовах

Всім привіт! Сьогодні розповім як ми готували Татарська страва — ечпочмак. Нещодавно гортаючи кулінарну енциклопедію, побачив цей рецепт випічки. Вирішили з дружиною спробувати, що ж це таке. Відразу кажу, що готували перший раз, тому намагалися суворо слідувати рецептом.

Правда в описі стояло готове дріжджове тісто. Ми воліємо для випічки робити своє тісто. Вирішили замісити на кефірі, як робимо зазвичай, інгредієнти я вказав. М’ясо для випічки можна взяти яловичину або баранину. У нас був заморожений шматок яловичини, тому і вирішили використати його. Як випікали Татарські пиріжки подивіться на відео в кінці статті.

Під час запікання, заливали в ечпочмак розтоплене вершкове масло, можна налити м’ясний бульйон. Окремо для цього варити бульйон не стали, а використовувати, зроблений з кубиків, по-моєму теж не те. Тому вирішили скористатися першим варіантом.

Ечпочмак з м’ясом і картоплею в домашніх умовах — покроковий рецепт

Отже перший раз, як в перший клас. Легке хвилювання, вийде страва Татарської кухні. Переглянув ще кілька різних рецептів.

У деяких рекомендують на час випічки закривати шматочком тесту отвір зверху эчпочмака, а прибрати перед заливкою розтопленого масла або бульйону. Ми цього не робили, т. к. ця процедура не обов’язкова.

Інгредієнти

Для тесту

  • Кефір — 2 склянки (500 мл)
  • Рослинне масло — 1 склянку (250 мл)
  • Борошно — 30 столових ложок
  • Дріжджі сухі — 14 грам
  • Цукор — 1 столова ложка
  • Сіль — 1 чайна ложка
  • Начинка

  • Яловичина — 0,5 кг
  • Картопля — 3 штуки
  • Цибуля ріпчаста — 1 велика або 2 середніх
  • Сіль, перець мелений

Для випічки

  • 1 яйце
  • 4-5 ст. л. розтопленого вершкового масла

Приготування

Готуємо дріжджове тісто для випічки. Вирішили зробити на кефірі, особливих вимог тут немає. Якщо ви звикли робити на молоці, замішують на молоці. Загальна вага повинен бути близько кілограма.

Якщо немає бажання займатися тестом, купіть готове, дріжджове.

Відміряємо склянку кефіру, виливаємо в глибоку миску, зручну для замішування.

Наливаємо половину склянки рослинного масла, висипаємо сіль, цукор і дріжджі. Добре розмішуємо. Ставимо миску на слабкий вогонь і гріємо суміш, щоб вона стала теплою, але не гарячою.

Просіваємо борошно прямо в кефір за 3-4 рази, перемішуючи суміш.

Має вийти м’яке тісто. Скачуємо його в кульку, знову кладемо в миску, накриваємо рушником, ставимо у тепле місце. Залишаємо до тих пір, поки не збільшиться обсяг в 2 рази.

Поки підходить тісто, чистимо картоплю, головку цибулі.

Яловичину розморозили заздалегідь. Зрізаємо з неї всі плівки, щоб вийшла чиста м’якоть. Ріжемо її на тонкі пластики, а потім на дрібні кубики.

Щоб порізати м’ясо дуже дрібно, потрібен добре наточенный ніж. А ще краще перед нарізкою, м’якоть злегка підморозити в морозильнику.

спочатку Ріжемо тонкими пластиками, а потім кубиками таких же невеликих розмірів картоплю.

Дрібно нарізаємо цибулю, трохи мнемо руками, щоб став вологим від соку. Перекладаємо овочі в миску.

Додаємо нарізану яловичину. Солимо, перчимо та ретельно перемішуємо начинку.

Спочатку вирішили викладати не весь нарізану цибулю, але подивившись на готову начинку, вирішили використовувати весь. За принципом — такий фарш цибулею не зіпсуєш! Ще раз перемішали.

Десь через годину у нас підійшло тісто. У вас може бути інший, яке залежить від дріжджів, температури, борошна і т. д.

Робоче місце злегка підсипаємо борошном. Викладаємо тісто, обминаємо його. Формуємо товстий рол.

Поділяємо ножем на окремі шматочки грамів по 70.

Скачуємо кульками.

Кожен кульку розгортаємо в коло діаметром 12-13 сантиметрів. В центр викладаємо трохи більше столової ложки начинки.

Скріплюємо пиріжки у вигляді трикутника з невеликим отвором у центрі.

Розкладаємо їх на лист, у нас з антипригарним покриттям, можна застелити кулінарним пергаментом.

тісто і начинку відклали для другої порції.

У невеликій мисочці збиваємо 1 яйце. Кулінарної пензликом змащуємо поверхню тіста. Розігріваємо духовку до 180 градусів. Ставимо на середній рівень. Ми зазвичай для кращої випічки включаємо додатково конвекцію.

Через 30 хвилин дістаємо випічку з печі. Поки йшла випічка, вершкове масло розтопили в мікрохвильовці.

В отвір кожного эчпочмака вливаємо по 1,5 чайної ложки масла. Знову відправляємо в духовку, відключаємо конвекцію. Через 10 хвилин наша випічка була готова.

Поки выпекалась перша порція, зліпили другу частину. Правда в начинці м’ясо дало трохи соку і довелося тісто зробити крутіше, вмесив в нього трохи борошна.

Ечпочмак по-татарськи на кефірі

Розрізаємо один пиріжок, відразу видно його соковитість, шматочки м’яса і картоплі добре запеклися і залишилися цілими.

Ечпочмак вийшов дуже смачний. Боялися, що за такий час, яловичина не встигне приготуватися. Але все вийшло добре. Пиріжки соковиті, ароматні, злегка гострі (ми любимо з перцем), з вершковим смаком.

М’ясо м’яке, шматочки картоплі повністю приготовлені і цілі, не розварені. Вважаю, що наш перший досвід зробити татарську випічку завершився вдало. Із задоволенням їли на обід та на вечерю. Залишилися кілька штук прибрали в холодильник. Ранком, на сніданок, розігріли в мікрохвильовці. Вони залишилися такими ж м’якими і соковитими. Спробуйте, випічка відмінна!

Відео про те, як ми готували ечпочмак по-татарськи з м’ясом і картоплею

Приємного апетиту!